Kakaó és Kalács-családi nap a Csillagtúra Tanodában 2022.01.31.

Január végén mivel tanítási szünet volt település iskolájában, úgy gondoltuk szervezünk egy kellemes családi délutánt.

Ebből az alkalomból kalácssütés mellett döntöttünk. Egy jól kipróbált recept alapján bedagasztotta a kolléganőnk a kalácsot. Természetesen dupla adaggal készültünk.

A gyerekek már kora délután megérkeztek a tanodába és nekiláttak segíteni elkészíteni a kalácsot.

Sok kis kalács készült, amit egyenként megsodortak, feltekertek, tepsire tettek és lekenték tojással.

Újra kelesztés után kerültek a sütőbe. A gyereke élvezettel vettek részt a munkában.

A kisült kalácsok szépen sorakoztak a tálcákon . Nagy fonott kalácsokat is megtanultak készíteni, így megismerkedtek a sütési folyamatokkal.

Közben folyamatosan csatlakoztak a tanodás családok, testvérek, szülők.

Előkerültek a társasjátékok és zenét hallgattak az interaktív táblán a gyerekek. Kellemesen elbeszélgettek egymással a szülők is.

Amíg az utolsó adag kalács sült, megfőztem a kakaót is, mihez tejszínhabot is kínáltunk.

Tálcán felszeletelve került kínálásra a sok finom kalács, hozzá a meleg kakaó.

A gyerekek élvezettel fogyasztották, hiszen ők is hozzájárultak, segítettek az elkészítésben.

Az összes kalács és kakaó elfogyott.

Kellemes, vidám délutánt töltöttünk együtt 🙂

Húsvéti családi nap a Csillagtúra Tanodában – 2022. 04. 28.

Készítettünk díszes tojásokat hungarocelből, amit hurkapálcára szúrtunk. Volt, aki tojást festett, ablakdíszt készített, kifestőt színezett. Sütöttünk húsvéti kalácsot, és még volt 2 féle sütemény, amit a gyerekek segítségével  készítettünk el.

Tavaszi szünet a Csodaszarvas Tanodában

A tavaszi szünetben reggel nyolctól délután négy óráig lehettek itt a gyerekek, ez idő alatt háromszori étkezést, sok gyümölcsöt, zöldséget biztosítottunk számukra.